E-Fatura’ya Nasıl Geçerim?

Türev Yazılım ürünlerinde E-fatura kullanabilmek için aşağıdaki aşamaları tamamlayınız. Her aşamada size yardımcı olacağız, bizi arayabilirsiniz.

1. Mali Mühür elde edilmesi

www.kamusm.gov.tr adresinden mali mühür edinilmesi gereklidir.

E-Fatura başvurusu sadece internet üzerinden ve “Mali Mühür” (şahıslar için e-imza da olabilir) ile yapılabilmektedir. Bu suretle Mali Mühür gereklidir.

Süre : yaklaşık 1 hafta.

Mali Mührünüz bir USB kart okuyucu ve Akıllı Kart olarak iki parça gelmektedir. Akıllı Kartı USB okuyucuya takarak hazır hale getirebilirsiniz.

Bu cihazı kullanabilmek için: www.kamusm.gov.tr adresinden hem USB okuyucu hem Akıllı Kart sürücüleri ve Java indirilip, kurulmalıdır (E-Fatura başvurusu yapılacak bilgisayar için).

2. E-Fatura Başvurusu

www.efatura.gov.tr adresinden e-fatura başvurusu yapılmalıdır.

E-fatura başvurusu Mali Mühür ile yapılabilmektedir. Bilgisarınızdaki tarayıcınız Java desteklemelidir. Şu an itibariyle pek çok tarayıcı java desteğini kaldırmıştır. Bu sebeple başvuru sırasında Internet Explorer tarayıcısı kullanabilirsiniz.

Süre : yaklaşık 1 gün.

3. E-Fatura ve E-Arşiv Sözleşmeleri

Size göndereceğimiz Özel Entegratör sözleşmelerini doldurarak epostada belirtilen adrese 2 nüsha olarak kargo ile yollayınız.

Size E-Fatura ve E-Arşiv sözleşmeleri yollanacaktır. (01.01.2020 tarihinden sonra E-Fatura kullanıcıları E-Arşiv’ e geçmek zorundadır.)

Süre : aynı gün.

4. Entegrasyon Firmasına Yetki Vermek

Yaptığınız sözleşme gereğince Entegrasyon Firması, eposta adresinize giriş bilgilerinizi ve Mali Mühür ile onaylamanız gereken Aktivasyon linki yollayacaktır. (Entegrasyon Firmasına Yetki verebilmek için).

Süre : aynı gün.

5. Türev Yazılım Ayarları

Türev Yazılım E-Fatura ayarları dakikalar içinde hazır olabilmektedir.

Süre : aynı gün.

Açıklamalar

  • E-Arşiv Fatura kullanabilmek için E-Fatura‘ya geçiş zorunludur.
  • E-Defter kullanabilmek için E-Fatura‘ya geçiş zorunludur.
  • E-Fatura ve E-Arşiv Fatura‘ya isteğe bağlı geçilebilir (Şartlar gereği zorunlu olunmasa bile).

You may also like...

Call Now Button