VİRÜS PROGRAMLARI HAKKINDA YAŞANILAN SORUNLAR

VİRÜS PROGRAMLARINDA YAŞANAN SORUNLAR

Virüslerin artması ile birlikte bir çok virüs programı da son yıllarda artmaya başladı. bunların önde gelenlerinden biri olarak ta avast antivirüs programını söyleyebiliriz. Avast’ın ücretsiz olması kulllanıcıları cezbediyor ve bu özelliği ile ücretli olan yazılımlarla eş değerde koruma sağlıyor.
Fakat son günlerde Avast yüklü bazı PC’ler, son Windows yamalarından sonra açılmamaya başladılar. Avast forumuna taşınan, sayısı pek de az olmayan şikayetler, Microsoft’un KB3000850 güncellemesinin ve Avast’a gelen bir güncellemenin soruna yol açtığı konusunda birleşiyor.
Kullanıcılar, durumun tamamen Avast’tan kaynaklandığını düşünürken sorunla ilgili Avast’tan gelen açıklamaysa şöyle oldu: “Sorunu laboratuvarımızda tekrarlayabildik ve sanırım çözebildik. Bu Windows güncellemeleri, Avast ile tam anlamıyla uyumlu olmayan bellekle ilgili işlevleri çağırıyor.
Avast çalışanının sorunun çözümü için bir güncelleme yayınlayacaklarını söylemesinin ardından beklenen güncelleme, Cuma günü geldi. Bununla birlikte bazı kullanıcılar, otomatik yama mekanizmasında da sorun yaşadıklarını söylüyorlar.
Windows’un bazı dostalarında olduğu gibi türev’de de avast’tan kaynaklanan sorunlar oldu. Bu durum güncelleme ile giderildiyse de eğer hala sorun yaşayan kullanıcılar varsa çare olarak virüs programınızın akıllı tarama özelliğinden “C:\Turev” klasörünün taranmamasını sağlayabilir ya da başka bir virüs programını kullanabilirsiniz.

 

You may also like...

Call Now Button